4501
komentářů v diskuzích
1416
ohodnocených trailerů
123
ohodnocených filmů
0
příspěvků v blozích
0
článků na MovieZone

Kontakty:
Poslat vzkaz
E-mail
ICQ
Web

Oblíbené filmy

Obecné info

Jmenuju se Petr a narodil jsem se v Ústí nad Labem.

Vždycky jsem rád četl, ale pak jsem to docela dlouho zanedbával, tak jsem si pořídil Kindle a od té doby se mi daří věnovat četbě víc. Nejradši mám sci-fi, především povídky od Isaaca Asimova, dále pak postapokalyptické či dystopické romány nebo také knihy o kontaktu s mimozemskou civilizací, hard science, spekulativní sci-fi apod. V poslední době jsem si také oblíbil knihy Roberta J. Sawyera a nehororové záležitosti od Stephena Kinga. V mládí jsem pak ujížděl na dobrodružné klukovské literatuře, převážně od Jaroslava Foglara. Z časopisů jsem pak pravidelně kupoval Premiere a VTM Science. Bohužel už mi oba zrušili. Pokud vás moje četba zajímá více, najdete mě na Goodreads i Databázi knih.

Co se týče hudby, tak nemám zrovna moc vyhraněný styl, k oblíbeným kapelám a interpretům patří třeba: Coldplay, AC/DC, OneRepublic, Mumford & Sons, Snow Patrol, Lifehouse... Jak vidíte, tíhnu spíš k alternative rocku, ale může se mi líbit třeba i písnička od Katy Perry nebo Kanyeho Westa. Soudím to prostě kus od kusu.

Pod přezdívkou hipp0 jsem dříve hrál klanově Call of Duty. V dnešní době už hraju jen Hearthstone, Overwatch a pak nárazově cokoli souvisejícího s Portalem nebo sérií Half-Life a sem tam i něco dalšího.

Rád si zajdu s přáteli na pivko někam do hospůdky (většinou nezůstane u jednoho). K jídlu celkem cokoli, akorát rybám a další mořské havěti zrovna neholduju, stejně tak nemám rád pálivá jídla. Z čokolád mám nejradši tu hořkou, nejlépe s nějakými ořechy. V souboji McDonald's vs. KFC by jednoznačně vyhrál "Mekáč".

Dříve jsem psal pro pár bezvýznamných internetových serverů o všem možném (o mobilech, hrách, filmech), ale nikdy mi to dlouho nevydrželo. Nakonec jsem si založil web ElonX, který informuje o dění kolem společnosti SpaceX.

Později jsem pracoval pro videacesky.cz a také na lokalizaci videoher u EA a Riot Games. Nyní se živím jako překladatel/korektor na volné noze.

Já a film

Zbožňuju filmy a kino navštěvuju několikrát do měsíce.

Posledních pár let také ujíždím na všemožných seriálech (Scrubs, 30 Rock a Seinfelda jsem dokonce překládal do češtiny). Možná i právě proto jsem držitelem britského jazykového certifikátu CAE úrovně A. Vlastně určitě proto :)

Nemám rád dabing. Nejradši koukám na filmy a seriály v původním znění s anglickými titulky popřípadě úplně bez nich.

S kamarády jsem natočil pár amatérských filmečků. Některé na válečnou tématiku a další jen tak pro legraci.

Pokud vás zajímají moje názory na filmy a seriály, podívejte se na můj profil na webech SerialZone a ČSFD .
© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.